Надія Чайка - про жіночий футбол та дівочу команду «Карпати» Львів

27.04.18  513
Карпати Львів, левиці, жіночий клуб Карпати, футбол дівчата, жінки футбол, дівоча команда Карпат, львівяни, женский футбол ФК Карпаты, Чайка Надія
Футбол і дівчата: тренер «Карпат» Надія Чайка розповіла, чому львів’янок все більше приваблює цей вид спорту.


Коли ми говоримо про футбол, то, зазвичай, уявляємо собі здорових, м’язистих 22 чоловіків, які бігають за одним м`ячем. А якщо мова заходить про жіночий футбол, то тут з’являється багато скептиків, які вважають його таким собі «придатком» чоловічого, що виник за феміністичним принципом – мовляв, «чому їм можна, а нам ні». І далеко не кожна мама погодиться віддати свою дочку займатися футболом. Найвагоміший аргумент – у дівчинки неодмінно будуть криві ноги. Та, виявляється, все це далеко не так! І жіночий футбол нічим не поступається чоловічому, а ті, хто ним займається – справжні красуні. Про це розповіла кореспонденту PRESS-ЦЕНТР футболістка і тренер зі Львова Надія Чайка, яка зараз тренує дівчат у СДЮШОР «Карпати».


Жіночий футбол на сьогодні – один із найпопулярніших видів спорту в багатьох країнах світу. Фаворитами є Німеччина, США, Норвегія, Японія. В Україні він лише розвивається, проте досить стрімко.

-    На сьогодні у нас займаються дівчатка віком від шести до 17 років у трьох вікових групах, у кожній по 20-25 осіб, - розповідає пані Надія. – Найчастіше дітей до нас приводять татусі, очевидно, ті, які хотіли мати сина, а народилася донька (сміється). Хоча був випадок, коли тато – затятий фанат «Карпат» мало не силоміць привів до нас свою доньку, а дівчинка настільки захопилася, що сьогодні вже розбирається у футболі і грає значно краще за свого татуся.

-    Чим зараз безпосередньо живе Ваш клуб?

-    Ми завершуємо підготовку до чемпіонату України WU-17 у вищій лізі, який проходитиме цього року у с. Плиски Чернігівської області з 4 до 8 травня. До речі , минулого сезону ми стали переможцями у першій лізі і так здобули путівку у вищу лігу.

В планах з наступного сезону заявити дорослу команду у першу лігу чемпіонату України. Дуже сподіваємось на підтримку у цьому питанні керівництва клубу. На даний час львівську область представляє команда першої ліги «Янтарочка» з Новояворівська, яка посідає першу сходинку у груповому етапі.

Потенціал наших дівчат досить високий – їх регулярно викликають до молодіжної та юнацької збірних команд України. Сама стараюсь поєднувати тренувальну кар’єру з ігровою, виступаючи за клуб Вищої ліги «Ладомир» Володимир-Волинський, а наш другий тренер - Надія Стеца виступає за клуб першої ліги «Янтарочка» Новояворівськ. Тому з радістю б почали виступати за рідний клуб.

Карпати Львів, левиці, жіночий клуб Карпати, футбол дівчата, жінки футбол, дівоча команда Карпат, львівяни, женский футбол ФК Карпаты, Чайка Надія-    Ви недавно отримали тренерську ліцензію категорії «В». Як вона вплинула на вашу діяльність і  чи є в планах отримати вищу навчальну категорію «А»?

-    Завжди потрібно розвиватись і прагнути чогось більшого. Тренерська категорія «В» дала можливість охопити більші знання та правильно працювати в тому напрямі, правильно будувати тренувальний процес, шукати підхід в колективі до кожного гравця, насправді це дуже важко - набрати дітей, навчити їх чомусь і все це зберегти на майбутнє, починаючи від простих тренувань до професійних. У майбутньому, звісно, наступна категорія «А» - це ще один крок вперед для тренувальної кар’єри.

Читайте також:
Популяризація жіночого футболу від ФК «Карпати» Львів + ВІДЕО

Про себе Надія Чайка розповідає, що футболом захопилася ще в дитинстві – їй дуже подобалося ганяти м’яча і завжди було цікавіше з хлопцями, ніж з подругами. Спочатку це був любительський футбол – одне село грало проти іншого, а у сьомому класі пішла у секцію.

-    Звичайно, моя мама спочатку теж була проти, вважала, що дівчинці краще займатися танцями, що це не жіночий вид спорту і т.д., - продовжує Надія. – Але мене підтримав тато. - Згодом я виступала за жіночу збірну України, клуби «Нафтохімік» з Калуша, за збірні міст Моршин та Умань. А тоді вирішила перейти на тренерську діяльність.

Надія Чайка розповідає, що дівчатам необов’язково починати займатися футболом, як хлопцям, - з шести років. Дівчатка вчаться всьому значно швидше, за кілька місяців вдається поставити техніку. Хоча, звичайно, й затягувати не треба. Головне для дівчинки, щоб була рухлива та спритна, без зайвої ваги.

-    Кажуть, що у дівчат, які займаються футболом, будуть криві ноги. Це абсолютна неправда, - переконує Надія Чайка. – Повірте, є дуже багато жінок, далеких від футболу, але з кривими ногами. Навпаки, наші дівчатка стрункі, у них нормально розвиваються м’язи, вони граційні і з легкістю ходять на високих підборах. Окрім того, не варто перейматися, що через травми в майбутньому жінці-футболістці буде важко виносити та народити дитину - це теж міф. А ще - у жіночому футболі менша конкуренція, тому є великі шанси зробити кар`єру і досягнути чогось у житті. Хоча в нашій країні жіночий футбол ще на стадії розвитку і в нього не вкладають таких коштів, як у чоловічий, проте на життя цілком вистачає.

До слова, зараз у СДЮШОР «Карпати» триває набір 6-10 річних дівчаток. Тож, якщо ваша донька небайдужа до цього виду спорту, ви маєте шанс здійснити її мрію. Та й вартість занять у секції досить символічна - 200 гривень на місяць.
press-centr.com


Стаття:

Надія Чайка - про жіночий футбол та дівочу команду «Карпати» ЛьвівЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РІЗНЕ: