Діана Ковтун: «Зробила вибір на користь хокею, а в футболі поки пауза»

14.01.19  774
жіночий футбол, жіночий хокей, ПАР, хокей Чемпіонат Світу, збірна Україна, команда України, ФФУ, ФХУ, хокей України, Діана Ковтун, капітан, ЖФК
(Павлова Олена, Сегодня|Спорт): Капітан збірної України з хокею та гравець жіночого футбольного клубу "Злагода-Дніпро-1" Діана Ковтун розповіла про відбір ЧС з хокею в ПАР, майбутнє у футболі, роботу в SMM, реакцію чоловіків і макіяж на льоду

— Діана, як хокей прийшов у ваше життя?
— У дитинстві зайшла з батьком в торговий центр і побачила, як хлопчаки тренуються – грають у хокей. Мене неможливо було відірвати від скла. Я загорілася цією ідеєю і почала шлях в хокеї з хлопцями. Займалася з ними майже два роки, потім хлопчики підросли, мені стало важко і фізично, і можна було отримати травму. Папа порадив спробувати себе у футболі, і в 14 років я пішла в футбол, яким займалася до останнього, потрапляла в збірні України. Пару років тому мені зателефонували і запросили до жіночої хокейної команди. Я була несказанно рада. Мені хокей більше подобається, він динамічніший за футбол. Як кажуть знайомі чоловіки, в футболі за хвилину хоча б одна команда проатакувала, а в хокеї за хвилину можна забити три шайби. Тут все швидше. І ось уже майже три рок я виступаю за ХК "Пантери".

— Хтось із батьків пов'язаний зі спортом?
— Батько – майстер спорту з велоспорту, з дитинства веду активний спосіб життя. І тільки нещодавно зупинилася на хокеї. Папа дуже пишається, що я граю, а коли він дізнався, що буду капітаном збірної, мало не розплакався від щастя. Передаю йому привіт: тато, це все для тебе.

— Чому стали нападаючою?
—  Це тренер розкриває потенціал гравця і визначає його позицію. До речі, в дитинстві хотіла бути воротарем, але не було шансу спробувати себе. Але не шкодую про те, що нападаюча.

—  У збірній гравці переважно двох клубів-конкурентів ЧУ – "Пантери" і "Україночка". Як вчилися домовлятися?
—  З першого збору ми працювали над цим. Бо ж виступаємо один проти одного, вважаю, що це нормально, що були якісь конфлікти. На останній збір навіть запрошувався психолог, він допоміг нам згуртуватися. Ми всі шукаємо компроміс.

жіночий футбол, жіночий хокей, ПАР, хокей Чемпіонат Світу, збірна Україна, команда України, ФФУ, ФХУ, хокей України, Діана Ковтун, капітан, ЖФК—  Наскільки сьогодні жіночий хокей в Україні – професія?
—  Зарплат в жіночому хокеї в Україні немає. Але аналізуючи у нас його розвиток за останні три роки, мені здається, що все до цього йдеться, що знайдуться спонсори і буде підтримка. Жіночий хокей стрімко розвивається.

—  А ви вчитесь чи працюєте?
—  І навчаюсь і працюю. Мені завжди говорили, що я вмію складати вірші і добре пишу. Зараз підробляю копірайтером і SMM-менеджером в компанії – веду соціальні мережі і пишу тексти на сайти. Паралельно вчуся на тренера в інституті фізкультури в Харкові. Я поки сама не знаю, як мені вдається все це поєднувати. Але здаватися не збираюся.

—  Чоловіків не шокує, коли дізнаються, що ви хокеїстка?
—  Дехто дивується, а дехто каже, що це нежіночий вид. Але всі думки ми сприймаємо спокійно.

—  Макіяж перед грою або тренуванням – це обов'язково?
—  У нас є дівчатка, які без макіяжу на лід не виходять, але я такого не роблю.

—  Ви – емоційний гравець. Легко спровокувати на бійку?

—  У житті я спокійна, шукаю компроміс в будь-якій ситуації, намагаюся всіх помирити. На полі зовсім інша: якщо мені щось не подобається або не виходить, то проявляються емоції. Хоча намагаюся їх контролювати. А б'юся тільки у виняткових випадках. Якщо наших битимуть, то можу (посміхається).

—  Наскільки Україна готова до відбору на чемпіонат світу?

— В Україні ще не так багато дівчат, які займаються хокеєм. У нас не було величезного вибору, як в інших країнах або навіть в жіночому футболі, але ми зібрали кращих. І кожна дівчинка, навіть якщо не до кінця готова технічно або фізично, буде допрацьовувати на бажанні. Впевнена: ми можемо перемагати за рахунок командного духу та бажання.

жіночий футбол, жіночий хокей, ПАР, хокей Чемпіонат Світу, збірна Україна, команда України, ФФУ, ФХУ, хокей України, Діана Ковтун, капітан, ЖФК—  Який був ваш найдальший переліт, до ПАР?
—  Ми літали в Тегеран з футбольною збірною

—  До якого рівня ви дійшли з футбольною збірною?
—  Виходили в еліт-раунд WU-19.

—  А в футболі у вас не було б більше можливостей?
—  Так, жіночий футбол в нашій країні більше розвинений, ніж хокей. І коли я займалася футболом, це була моя професія, я отримувала зарплату. У минулому чемпіонаті я грала і за футбольну команду, і за хокейну. Поєднувала. Це робилося на шаленому бажанні, тому втома відходила на другий план. Але зараз зробила вибір на користь хокею і роботи, оскільки потрібно себе вже і забезпечувати. Все ж таки 20 років – це вже не 15. І в футболі поки пауза.

—  Скільки ви тренуєтеся?
—  Тричі на тиждень – лід, і хоча б двічі ходити в зал.

— НХЛ дивитеся?
—  Не маю часу нічого дивитися. Але в дитинстві подобався Євген Малкін, дуже хотілося взяти №71. Зараз не стежу, але якщо мене запитають: Овечкін або Малкін, то перевага Малкіну.

Нагадаємо, що жіноча збірна України виграла свій перший матч у кваліфікації хокейного ЧС. Наші хокеїстки завдали поразки команді Південної Африки з рахунком 3:1. А вже сьогодні українки здобули перемогу у матчі зі збірною Болгарії - 5:1.


Стаття:

Діана Ковтун: «Зробила вибір на користь хокею, а в футболі поки пауза»ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
РІЗНЕ: